УВАГА! Сайт працює у тестовому режимі.
Новини палати

На сайті Міністерства юстиції України оприлюднено всі тестові питання , підготовлені для проведення іспиту на право на зайняття нотаріальною діяльністю, який після півторарічної паузи відбудеться наприкінці липня.

Цій темі була присвячена прес-конференція, яка відбулась 27 червня 2018 року за участю заступника Міністра юстиції з питань державної реєстрації Олени Сукманової, президента Нотаріальної палати України Володимира Марченка, керівника Проекту ЄС «Право-Justice» Довидаса Віткаускаса.

Проведено ретельну роботу над питаннями з метою їх удосконалення та збалансованості, розповіла Олена Сукманова, та акцентувала: будь-яка корупційна складова у процесі іспиту виключена, адже складання іспиту повністю автоматизоване, а питання доступні публічно для якісної підготовки до іспиту. Також на сайті Мінюсту незабаром буде розміщений навчально-методичний ролик з роз’ясненнями процедури проведення іспиту.

Наразі в Мінюст надійшло уже більше 300 заявок на складання іспиту, очікується збільшення цього показника. Планується проводити іспит у форматі двох груп на день (в кожній групі близько 20 кандидатів), по 2 години буде відведено на теоретичну та практичну частини іспиту. А головне – всі результати відразу будуть надаватися комп’ютером.

«Шановні кандидати! Не ведіться ні на які провокації! Все абсолютно відкрито і прозоро, тому готуйтеся, і ми сподіваємось у цьому році збільшити кількість професійної спільноти», – звернулась до кандидатів Олена Сукманова.

Якість питань дуже висока, адже для їх підготовки було відібрано найкращих експертів, науковців, представників правничої спільноти, розповів Довидас Віткаускас. За його словами, публікація усіх питань відповідає міжнародним стандартам, і навіть перевищує їх, а також є запорукою надійної підготовки кандидатів і прозорості тестування.

Керівник Проекту «Право-Justice» подякував Мінюсту на НПУ за співпрацю як щодо процедур доступу до професії нотаріуса, так і щодо інших питань реформування нотаріального самоврядування. «Ми бачимо нотаріат гарантом чистоти, надійності титулу власності», – зазначив Довидас Віткаускас.

«Сподіваюсь, що нам разом вдалося створити ті умови доступу до професії, які враховують її суспільну значимість, і в результаті ми отримаємо справжніх професіоналів, які будуть розумітися як на знанні права, так і на його застосуванні», – відзначив Володимир Марченко.

Президент НПУ звернув увагу, що кандидати вже набули значний досвід роботи помічниками нотаріусів та володіють високим рівнем етичної відповідальності, тому після успішного складання іспиту нотаріат України продовжить якісно захищати власність та інтереси фізичних і юридичних осіб. «Нотаріат України є прикладом, як потрібно вибудовувати корисну та захисну систему для суспільства», – зазначив Володимир Марченко та побажав кандидатам успіхів на іспиті.

Переглядів:
стрічка новин